W związku z zaistniałą sytuacją ogłoszonych ograniczeń podaję informację dotyczącą wyznaczonych wcześniej nabożeństw – w tym Mszy św. rejonowych o błogosławieństwo dla rodzin  i domów.

  1. Stosujemy się do nałożonych  i podawanych wcześniej wytycznych sanitarnych (limit osób, maseczka, dezynfekcja)
  2. Zamówione i wyznaczone wcześniej intencje Mszy św. będą odprawione w kościele parafialnym.
  3. Wyznaczona kwarantanna mocno utrudnia zrealizowanie planu duszpasterskiego związanego z modlitwą  rodzin w kościele – jednak nie wyklucza takiej modlitwy przedstawicieli domostw tworzących kolejne rejony parafialne. W obecnej sytuacji ostrych ograniczeń wystarczy obecność przedstawicieli rodzin. Nasza obszerna świątynia  umożliwia takie zgromadzenie.
  4. Celem spotkania jest wezwanie do rodzinnej modlitwy o Boże miłosierdzie za przyczyną Matki Bożej Różańcowej, wspólna modlitwa o Boże Błogosławieństwo dla parafii domów i rodzin, prośba o ocalenie  od nieszczęść a zwłaszcza o zachowanie wiary katolickiej w okolicznościach, które poddają ją ciężkiej próbie oraz ożywienie więzi z parafią.
  5. Msze św. będą odprawiane o godz. 18.00, pół godziny wcześniej okazja do spowiedzi świętej. Należy w tym czasie szczególnie zadbać o stan łaski uświęcającej dla siebie i pozostałych członków rodziny.
  6. W związku z tym, że zaproszenia, które  otrzymała każda rodzina były uprzednie do ogłoszonej kwarantanny,  nie ma konieczności łączenia uczestnictwa we Mszy św. i nabożeństwie z ofiarami  zwyczajowo składanymi w czasie Bożego Narodzenia, ewentualne  ofiary pozostają  w gestii ofiarodawców.
  7. Jednym z owoców tego modlitewnego spotkania z rodzinami czy ich przedstawicielami niech będzie ożywienie modlitwy domowej –
    o czym będę mówił w trakcie Mszy św. i nabożeństwa.