Dziś przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Panskiej. W liturgii wspominamy i uobecniamy ostatni dni Jezusa w Jerozolimie.

WSKAZANIA DUSZPASTERSKIE OBOWIĄZUJĄCE NA CZAS TRIDUUM PASCHALNEGO:

 • W naszym kościele obowiązuje limit 30 osób zgodnie z normą 1 os. na 20 m2. Należy zachować odległość 1,5 m, nie gromadzić się w ławkach na końcu kościoła. Na chórze może znajdować się może 5 osób.  Osoby młodsze mogą uczestniczyć
  w liturgii  na zewnątrz kościoła z zachowaniem dystansu.  Bardzo prosimy
  o dostosowanie się  i odpowiedzialne podejście do przepisów.
 • W pierwszej kolejności miejsce w kościele zarezerwowane jest dla osób, które zamówiły intencje, prosimy, aby zajmowały ławki bliżej ołtarza.
 • Zachęcamy do  uczestnictwa w liturgii transmitowanej na różnych kanałach telewizji jak i Internecie. Przypominam, że nadal obowiązuje  dyspensa Ks. Biskupa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Pięknym sposobem na przeżywanie świąt  jest wspólna  rodzinna modlitwa w domu.
 • Zachęcamy rodziny do delegowania przedstawiciela rodziny na liturgię, tak, aby jedna rodzina nie zajmowała kilku miejsc w kościele.
 • Wchodzimy w czas Wielkiego Tygodnia, kiedy będziemy przeżywali najważniejsze wydarzenia z historii zbawienia:
 • Wielki Czwartek – świąteczny wyjazd do chorych od godz. 8.30. Bardzo proszę o zachowanie przepisów sanitarnych w domu podczas odwiedzin chorych.
  O godz. 18.00 Msza św. wieczerzy Pańskiej. Po Eucharystii przeniesienie
  w ciszy Najświętszego Sakramnetu do ciemnicy.
 • Wielki Piątek – adoracja w ciemnicy od godz. 8.00. O godz. 9.00 Droga Krzyżowa a o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej i przeniesienie Najświętszego Sakramenty do grobu
  w ciszy bez śpiewu Gorzkich Żali. Adoracja krzyża  – podchodzimy do ołtarza, skinięcie głową, bez gestu pocałunku. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
 • Wielka Sobota – adoracja przy Bożym Grobie od 8.00 Zapraszamy Strażaków pojedynczo do czuwania przy Bożym Grobie. Święcenie pokarmów odbędzie się o godz. 11.00 i 12.00 przed kościołem z zachwaniem wszelkich zasad sanitarnych, dystans od siebie, maseczka. Koszyki trzymamy przy sobie.
  O godz 18.00 Liturgia Paschalna. W tym roku bez procesji i bez poczt sztandarowych. Zamiast procesji zostaną właczone dzwony i odśpiewana  pieśń wielkanocna. Zachęca się do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 • Niedziela Zmartwychwstania – msze św. o godz. 8.30 i 10.30  i dodatkowo
  o godz. 12.00. W tym dniu nie ma nieszporów i i mszy św. o godz. 16.30.
 • DODATKOWA UWAGA! Można zaplanować  uczestnictwo we Mszy św.
  w tygodniu podczas Oktawy wilekanocnej  – kiedy liturgicznie świętujemy tą samą uroczystość  Zamrtwychwstania Pańskiego.

2. W środę różaniec i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. Dziękuję wszystkim tym Parafianom, którzy składają ofiary na potrzeby Parafii. Listy na kwiaty do Bożego Grobu będą znajdowały się w sklepie u Państwa Wojtek.

4. W tym tygodniu sprzątanie w piątek po zakończeniu liturgii. Do sprzątania kościoła zapraszmy rodziny z ulicy Narcyzów 4,6, Złocieni 10,12 Bielska 17.

Bardzo prosimy o dezynfekowanie kościoła –  zwłaszcza ławek, poręczy, klamek, uchwytów.