5 maja 2024 r.

1. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek 6 maja – święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba,

– w środę 8 maja –  uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu Bp Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom z naszej diecezji. Modlimy się za kandydatów do święceń.

2.W tym tygodniu przypadają Dni Modlitw o urodzaje tzw. Dni Krzyżowe. Kościół modli się w tych dniach prosząc Boga o błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy, zwłaszcza na roli.

3. W środę o godz. 6.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i różaniec a w czwartek
   adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.00-19.00.
4. Od piątku 10 maja rozpoczynamy czas modlitewnej nowenny poprzedzającej uroczystość
           Zesłania Ducha Świętego.
5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. W naszym kościele majówki
       w tygodniu po Mszy świętej a w niedzielę przy sprzyjającej pogodzie planujemy odprawić przy
       kapliczkach:

– 5 maja – kapliczka na ulicy Źródlanej

– 12 maja – w kościele

–  19 maja – kapliczka Św. Jana Nepomucena

– 26 maja – —

W razie niepogody majówki zostaną odprawione o godz. 16.00 w kościele.

6. Msza dziękczynna dla dzieci  z klasy czwartej w sobotę 11 maja o godz. 17.30. Uroczystość Pierwszej Komunii świętej w naszym kościele w przyszłą niedzielę 12 maja o godz. 12.00.